Bony turystyczne tylko do końca marca!
Do 31 marca 2023 r. można wykorzystać bony turystyczne, które pojawiły się w celu ratowania tego sektora gospodarki. Co z nimi zrobić? Można pojechać… nad morze!

Plaża w Mikoszewie, zima 2023

Ferie zimowe nad morzem? Czemu nie! Takie miejsce na odpoczynek ma szereg zalet i może być odskocznią od utartych schematów, czyli wyjazdów w góry. Polskie wybrzeże oferuje dużo atrakcji także w zimniejszej części roku, o czym doskonale wiedzą turyści zakochani w polskim morzu.

 

Zalety ferii nad Bałtykiem?

Przerażało was "morze" ludzi na polskich plażach latem? Teraz jest ich jak na lekarstwo. Można w spokoju pospacerować po plaży i cieszyć się powietrzem bogatym w jod. Zdecydowanie łatwiej o miejsca noclegowe, parkingowe, a także o… bursztyny wyrzucane przez morze na brzeg. Osoby morsujące także będą szczęśliwe, bo woda w Bałtyku będzie miała optymalną temperaturę do zimnych kąpieli.

Plaża w Piaskach, zima 2023

 

Ile mamy czasu?

Niewykorzystane środki z bonu turystycznego przepadną 1 kwietnia 2023 roku. Bonifikata przysługuje jednorazowo na każde dziecko przed 18 rokiem życia i wynosi 500 złotych. Dzieciom z niepełnosprawnością przysługuje 1000 zł. Kwotę można wykorzystać na opłacenie usługi hotelarskiej lub kompleksowej wycieczki, ale uwaga: musi obejmować co najmniej jeden nocleg.

Warto sprawdzić czy nasze miejsce pobytu wypoczynkowego zostało umieszczone na liście uprawnionych do realizacji bonów. W przypadku imprez turystycznych nocleg nie jest obowiązkowy. Ważne, aby podmiot był organizacją pożytku publicznego lub firmą wpisaną do rejestru organizatorów turystyki.

Polski Bon można zrealizować w jednym lub kilku miejscach – dopóki są na nim środki. Spędzaliście już ferie zimowe nad morzem? Serdecznie zapraszamy!

Sprawdź listę obiektów akceptujących bony turystyczne

Wydarzenia w regionie

Zobacz więcej

Wydarzenia w regionie

Zobacz więcej