Kombucha z Jantara
„Nowy Jantar” to prozdrowotny projekt obejmujący turnusy zdrowotno-szkoleniowe z oczyszczającymi dietami, wykrywaniem nietolerancji pokarmowych i z leczniczymi postami. Organizatorem projektu jest OWS Wiking Sp. z o.o. z Jantara.

Budują go ludzie, którzy poznali moc wyciszenia, relaksu i zrównoważonego żywienia. Ludzie, którzy przekonali się o mądrości swojego organizmu, mając świadomość tego, jak ważna jest nieustanna nauka i szerzenie wiedzy na temat dobroczynnego wpływu właściwiej diety na umysł i ciało. „Nowy Jantar” organizuje turnusy rehabilitacyjne oraz regeneracyjne z dietą. W ofercie jest ponadto sklep polecający zdrowotne własne wyroby rzemieślnicze.

Jednym z produktów, który zdobywa coraz szersze uznanie wśród osób ceniących zdrowy styl życia jest kombucha z hibiskusa i aronii - czerwone złoto faraonów. Co to takiego? To orzeźwiająco-kwaśny, lekko słodki i trochę musujący napój o właściwościach probiotycznych. Uzyskuje się go w wyniku fermentacji naparu hibiskusa i aronii z dodatkiem cukru, przez symbiotyczną kulturę drożdży (SCOBY) i bakterii kwasu octowego.

W skład napoju wchodzą kwasy organiczne, głównie kwas octowy, witaminy i składniki mineralne, polifenole, flawonoidy, enzymy, tłuszcze, a także cukry. Pod względem mikrobiologicznym jest to mieszanina bakterii kwasu octowego, mlekowego oraz drożdży. Kombucha wykazuje właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwutleniające, przeciwcukrzycowe, obniżające stężenie cholesterolu, wspomagające układ immunologiczny, a także stymulujące detoksykację wątroby. Różnice w składzie chemicznym oraz mikrobiologicznym kombuchy zależą głównie od odmiany i rodzaju herbaty, ilości użytego cukru, temperatury, pH oraz czasu fermentacji. Dzięki użyciu naparu z hibiskusa i dodaniu aronii wzmocniono efekty prozdrowotne kombuchy. Dlatego szczególnie polecana jest dla osób z wysokim ciśnieniem.

Badania przeprowadzone w 2004 roku przez naukowców z Uniwersytetu Medycznego Chung Shan na Tajwanie potwierdziły, że hibiskus wzmacnia serce i układ krążenia, obniżając ryzyko wystąpienia zawału i miażdżycy. Wszystko dzięki przeciwutleniaczom, które obniżają poziom cholesterolu LDL i zmniejszają ilość złogów tłuszczowych nagromadzonych w tętnicach. Hibiskus i aronia wzmacnia również odporność organizmu dzięki zawartości witaminy C (kwasu askorbinowego) i flawonoidów.

Interesuje Cię ten produkt? Zamów już dziś.