Moc atrakcji podczas "Dni Rybaka"
„Dni Rybaka” w Kątach Rybackich to szereg działań składających się na duże wydarzenie kulturalno-promocyjne nawiązujące do tradycji rybołówstwa. Impreza została zaplanowana od 28 czerwca do 4 lipca oraz 20 sierpnia.

Tegoroczne "Dni Rybaka" to kilka wydarzeń. 29 czerwca w kościele parafialnym pw. Świętego Marka Ewangelisty w Kątach Rybackich odbyła się msza święta. Z kolei od 28 czerwca do 4 lipca w Muzeum Zalewu Wiślanego trwały warsztaty szkutnicze, powroźnicze, wiązania węzłów i budowy drewnianych małych modeli łodzi żaglowych. Finał wydarzenia nastąpi 20 sierpnia w porcie nad Zalewem Wiślanym. Tego dnia każdy znajdzie coś dla siebie. Już od godz. 11.00 aż do zmierzchu będzie można skorzystać z darmowego rejsu łodziami żaglowymi. Następnie o godz. 16.00 zaczną się animacje dla dzieci oraz spektakl teatralny "Morskie opowieści". Ta część potrwa około 3 godzin. Dla fanów gotowania przygotowano prawdziwą niespodziankę, bo o godz. 19.00 odbędzie się pokaz kulinarny znanego kucharza, restauratora oraz autora książek kucharskich Roberta Sowy. Ten wyjątkowy dzień uświetni koncert zespołu Mitra, który rozpocznie się o godz. 20.30 i potrwa około godziny.

"Dni Rybaka" to projekt realizowany w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 “Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej’, objętego Programem Operacyjnym “Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

 

Obejrzyj filmowe zaproszenie na tegoroczne Dni Rybaka