Nadzalewowa Kolej Drezynowa
Zalew Wiślany oferuje coraz więcej atrakcji. Kolejną z nich jest Nadzalewowa Kolej Drezynowa, łącząca Frombork z Tolkmickiem – fragment historycznej linii kolejowej nr 254 Elbląg-Braniewo. Na czym polega zabawa z NKD i jak się do niej przyłączyć?

 

W dobie zrównoważonego transportu i poszukiwania aktywnych form spędzania czasu warto zainteresować się drezyną rowerową, czyli pojazdem szynowym napędzanym siłą własnych mięśni – dokładnie tak samo jak rower. Taką możliwość daje Nadzalewowa Kolej Drezynowa, wykorzystująca historyczną linię kolejową. Atrakcją jest to, że w czasie jazdy można podziwiać okolicę. Gotowi na taką wycieczkę?

 

Co? Gdzie? Jak?
Trasy drezynowe znajdują się między Tolkmickiem a Fromborkiem. W połowie drogi jest Święty Kamień – miejsce odpoczynku. Nadzalewowa Kolej Drezynowa podzielona jest na 3 trasy.

Pierwsza Tolkmicko – Święty Kamień – Tolkmicko (tam i z powrotem: 8,6 km), druga Frombork – Święty Kamień – Frombork (tam i z powrotem: 14,6 km) i trzecia Tolkmicko – Frombork lub Frombork – Tolkmicko (w jednym kierunku: 11,6 km). Wszystkie trasy można pokonać w czasie około 2 godzin.

Święty Kamień

 

Zasady zabawy
Drezyny mogą przewozić 4 osoby dorosłe lub 2 osoby dorosłe i 3 dzieci. Istnieje opcja zamontowania siedzonka rowerowego dla dziecka lub przyczepki na rowery. Aby skorzystać z tej formy rozrywki konieczna jest rezerwacja poprzez stronę internetową nadzalewowa.pl.

Drezyny startują w określonych godzinach, w zależności od wybranej trasy. Jeśli chcecie przyjechać większą grupą, organizator zapewnia dedykowany przejazd. Wszystkie trasy można pokonać w niecałe 2 godziny. Koszt przejazdu to 120 zł za drezynę.

Zalew Wiślany

 

Jak dojechać?
Na zarezerwowane miejsce startowe można dojechać własnym samochodem, rowerem lub przypłynąć statkiem z Mierzei Wiślanej. Trzecia opcja jest o tyle ciekawa, że na trasie Krynica Morska-Tolkmicko pływa tramwaj wodny ,,Generał Kutrzeba”, a od czerwca także statek Monika i statek Elwinga.

Organizator zapewnia wyjątkową zabawę oraz możliwość podziwiania wspaniałego regionu i okolic Zalewu Wiślanego. Miłego pedałowania!

 

Więcej:

Rezerwacja on-line

tel. 608 171 614

e-mail: biuro@nadzalewowa.pl