Rowerowe przygody we wrześniu
Okres wakacji szkolnych został definitywnie zażegnany. Kolejny sezon letni dopiero w przyszłym roku, ale my już dziś przybywamy do was z dobrymi wiadomościami. Prognoza pogody na tę chwilę pokazuje, że nadchodzące dni we wrześniu będą pod znakiem słońca. Jak można spędzić ten czas na Mierzei Wiślanej? Podpowiadamy i doradzamy!

Jednym z pomysłów na aktywne spędzenie czasu jest organizacja wycieczek rowerowych. Dla tych, którzy nie wiedzą, przez mierzeję wiedzie przepiękna międzynarodowa trasa rowerowa R10. Jest to ponad 50-kilometrowy odcinek z Mikoszewa do Piasków, który w całości utwardzony biegnie przez las, miejscami wychodząc tylko na lokalne drogi asfaltowe. Trasa jest doskonała zarówno dla rowerów turystycznych, jak i górskich, a najmłodsze pociechy można spokojnie przewieźć w foteliku dla dzieci lub na przyczepce. 

Trasa R10 na Mierzei Wiślanej

 

Po drodze jest wiele atrakcji i cudownych widoków. Biorąc pod uwagę korzystne komunikaty pogodowe na kolejne dni przejechanie każdego odcinka na pewno będzie cudowną przygodą. Trasa jest oznaczona tabliczkami R10 lub na odcinkach asfaltowych namalowanymi rowerami na drodze.

Sporo turystów przyjedzie na Mierzeję Wiślaną we wrześniu, przywożąc bez wątpienia swoje rowery. Natomiast dla osób, które wolą jednak nie martwić się o przewożenie sprzętu i ewentualne awarie w czasie wycieczki, polecamy kontakt z Juno-Bikes z Junoszyna - tel. 536 463 606. Jest to nasza rekomendowana wypożyczalnia rowerów - czynna przez cały rok 7 dni w tygodniu. Załoga wypożyczalni udzieli wszelkich informacji, udostępniając bardzo dobre rowery górskie, które idealnie posłużą podczas wyprawy.

Rowerzyści mogą podziwiać takie widoki

 

Jeżeli planujecie wybrać się na wycieczkę rowerową, koniecznie podzielcie się z nami swoimi zdjęciami. Chętnie zamieścimy je na naszej stronie!

Czytaj nasze porady: A może tak wypożyczyć rower na Mierzei Wiślanej?

 

Zobacz film pt. Magiczny fragment trasy rowerowej R10. Przebrno na Mierzei Wiślanej.

 

 
Zobacz także:
Piaski, 82-120 Krynica Morska
Dodaj do planowanej podróży
118