Trasa rowerowa R10 w Przebrnie
Turystyka rowerowa stała się bardzo popularna. Jazda na rowerze to nie tylko wspaniały relaks, ale i dbanie o zdrowie. W Polsce jest coraz więcej tras dla cyklistów, a jedną z nich jest R10 na Mierzei Wiślanej z magicznym odcinkiem w Przebrnie. 

Przepiękny fragment trasy R10 w Przebrnie

 

Relaks na rowerze

Sporo osób ma własne rowery, które zabiera ze sobą na różne wyjazdy. Specjalistyczne bagażniki ułatwiają przewożenie nawet kilku rowerów, co sprzyja rozwojowi tej formy aktywnego wypoczynku. A jeśli nie mamy własnego sprzętu lub z jakichś przyczyn nie możemy go przewozić, z pomocą przychodzą wypożyczalnie. Tych na Mierzei Wiślanej jest sporo. Dlatego jeśli planujesz wyjazd nad morze, warto pomyśleć o takiej formie spędzenia wolnego czasu. 

Skoro mamy już "dwa kółka", to gdzie można pojeździć? Trasa rowerowa R10 na Mierzei Wiślanej ma ponad 50 km i możemy nią pojechać od Mikoszewa aż do Piasków, czyli do granicy z Federacją Rosyjską. Po drodze jest mnóstwo atrakcji, dlatego trzeba dobrze zaplanować swój czas. Sugerujemy, aby przed podróżą przygotować listę miejsc wartych zobaczenia. 

Prawdziwy raj dla amatorów turystyki rowerowej

 

Magiczny fragment trasy R10 w Przebrnie

Dla amatorów unikalnych widoków zalecamy zwiedzenie odcinka trasy rowerowej R10 w Przebrnie, który jest zlokalizowany ok. 1,5 km za przekopem mierzei, jadąc w kierunku Krynicy Morskiej. To magiczny fragment, który jest niezwykle popularny wśród turystów. Leśna ścieżka wiedzie praktycznie przy samej plaży, dzięki czemu możemy podziwiać niecodzienne widoki i rozkoszować się, obserwując morze. Jest tu też zejście na plażę numer 36. Warto w tym miejscu zrobić sobie przerwę w podróży, by odpocząć lub uwiecznić tę chwilę na pamiątkowej fotografii. 

Trasa w Przebrnie wywiera wrażenie na wczasowiczach przez cały rok, chociaż oczywiście najlepiej prezentuje się w sezonie letnim. Jest wyjątkowa od rana do nocy, ale najbardziej fascynująca będzie w czasie zachodów słońca. To wtedy poczujemy, że znaleźliśmy się w magicznym miejscu, jakim jest Mierzeja Wiślana.

Trasa w Przebrnie: Lokalizacja miejsca

Nasza rowerowa grupa na Facebooku: Rowerem przez Mierzeję Wiślaną

Czytaj także: A może tak wypożyczyć rower na Mierzei Wiślanej?

 

Zobacz film z drona

 

Zobacz film