Wydłużono ważność bonu turystycznego
4
(chris)
Jeśli do dziś nie wykorzystałeś bonu turystycznego, a planujesz przyszłoroczne wakacje spędzić w Polsce, to mamy dobre informacje. 

Bon turystyczny możesz wykorzystać, spędzając urlop m.in. nad polskim morzem

 

Masz więcej czasu na wykorzystanie bonu

Wydłużono ważność bonu turystycznego do 30 września 2022 r. Wcześniejszy termin obowiązywał do 31 marca 2022 r. To oznacza, że już teraz możesz zacząć planować przyszłoroczne wakacje.

Przypomnijmy, że celem Polskiego Bonu Turystycznego jest wspieranie branży turystycznej. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w kwocie 500 zł, zaś na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności 1000 zł. 

 

Gdzie zrealizować bon turystyczny? 

Bon można wykorzystać na terenie Polski, płacąc za usługi hotelarskie lub wycieczki jednodniowe bez noclegu, zrealizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego. Można zapłacić nim za pobyt w hotelu, pensjonacie czy gospodarstwie agroturystycznym.

 

Jak otrzymać bon?

Aby otrzymać bon turystyczny, trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Następnie otrzymamy 16-cyfrowy numer, który należy podać podczas rezerwacji pobytu.

Resort rozwoju i technologii poinformował w październiku, że wykorzystując bon dokonano płatności na około 1,9 mld zł. Skorzystało z niego około 7 milionów dzieci, a dodatkowe świadczenie zostało aktywowane dla ponad 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Sprawdź listę obiektów akceptujących bony turystyczne

 

Wasze najnowsze materiały: