Plaża

Plaża, kutry i zapach lasu

Plaża w Kątach Rybackich jest jedną z bardziej popularnych na Mierzei Wiślanej. Jest szeroka i piaszczysta, a warunki bioklimatyczne tu panujące są komfortowe. Atrakcją dla turystów jest przystań rybacka znajdująca przy głównym wejściu o numerze 51. Ustawione na brzegu morza łodzie i kutry potęgują nadmorski charakter tego miejsca. Doceniają to turyści, którzy uwielbiają wykonywać pamiątkowe fotografie, zwłaszcza podczas letnich zachodów słońca. Funkcjonuje tu ponadto rozbudowana infrastruktura noclegowo-gastronomiczna, strzeżone kąpielisko, a w sezonie letnim na plaży są także bary i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Ta plaża ma wiele atutów. Przede wszystkim jest bardzo szeroka, a zachody słońca są wyjątkowe. To czyni ją doskonałą! Warto wybrać się na wypoczynek do Kątów Rybackich. To będą niezapomniane chwile. 

Aby dojechać autem na plażę, należy jadąc trasą 501 skręcić w ulicę Morską, aby po niecałych 2 km znaleźć się na miejscu. Tu można zostawić pojazd i skorzystać z oferty restauracji, barów i kawiarni. Latem zachęcamy do korzystania z meleksów, które stoją na terenie przy plaży. Dzięki nim dojedziemy beztrosko w każdy zakątek. Pamiętajmy też, że cena za parking samochodowy w sezonie jest dość wysoka.  

Będąc w Kątach Rybackich zachęcamy do odbycia dłuższego spaceru nad morzem, aby poznać uroki tej nadmorskiej miejscowości. Polecamy również skorzystanie z okolicznych zejść na plażę, które są zjawiskowe. Widok z drewnianych schodów jest zachwycający. Usłyszycie szum morza i poczujecie zapach lasu. Czy trzeba czegoś więcej?

Sprawdź kąpielisko w Kątach Rybackich na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Polecamy:
Co warto zobaczyć w Kątach Rybackich
Odkryj atrakcje w Kątach Rybackich

Zobacz plażę w Kątach Rybackich

Udostępnij tę stronę: