Plaża

Biały piasek i oszałamiające widoki

Plaże Krynicy Morskiej należą do wyjątkowych i cenione są przez wczasowiczów. Mają 25 kilometrów długości, a w sezonie oferują aż 500-metrowe strzeżone kąpielisko. Do zorganizowanych plaż, na których będziemy mogli kąpać się pod czujnym okiem ratownika, prowadzi kilka wejść o następujących numerach: 23 (od ulicy Żołnierzy), 24 (od ulicy Korczaka), 26 (od ulicy Morskiej), 28 (od ulicy Bałtyckiej) i 30 (od ulicy Marynarzy). Tu życie w sezonie toczy się na pełnej mocy, a liczba turystów liczona jest w tysiącach. Wystarczy jednak wybrać się trochę dalej od tych miejsc, a na pewno plaża nie będzie tak zatłoczona. Krynickie plaże to również te w Piaskach, gdzie na około 10-kilometrowym odcinku będziemy mogli zaznać ciszy i spokoju. Tu każdy znajdzie coś dla siebie!

W Krynicy Morskiej nigdy nie będziesz się nudził. Masz do dyspozycji kilka strzeżonych kąpielisk i wiele spokojnych plaż, gdzie spędzisz czas z dala od wakacyjnej wrzawy. A po letnim plażowaniu w okolicy czeka na Ciebie spora dawka atrakcji!

Jasny, prawie biały piasek mierzei jest ściśle związany z uruchomionym w Krynicy Morskiej projektem o nazwie „Biała Plaża”, obejmującym plaże pomiędzy zejściami 23 i 30. Jest to kompleksowa, letnia infrastruktura niezbędna do wakacyjnego wypoczynku dla turystów przybywających do Krynicy Morskiej. Są to obiekty gastronomiczne, wypożyczalnie leżaków, strefa z koszami plażowymi (wejście nr 23), strefy dla dzieci czy wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych itp. Na „Białej Plaży” życie toczy się praktycznie non stop. To przede wszystkim szereg interesujących wydarzeń takich jak zajęcia fitness, koncerty, nauka tańca, pokazy fajerwerków, występy magików, zabawy dla dzieci i wiele innych. 

Ponadto wzdłuż plaży (od wejścia 31 do 24) biegnie promenada nadmorska i ścieżka rowerowa będąca częścią trasy R10. To kapitalne miejsce dla amatorów spacerów nad brzegiem morza, a także wszystkich fanów turystyki rowerowej. 

Sprawdź kąpieliska w Krynicy Morskiej na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego:
"Krynica Morska - Port"
"Krynica Morska - Port 2"
"Krynica Morska - Korczaka"
"Krynica Morska - Bulwar Słoneczny 2"
"Krynica Morska - Bulwar Słoneczny 1"

Polecamy:
Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej
Odkryj atrakcje w Krynicy Morskiej

 

Udostępnij tę stronę: