Plaża

Wspaniały czas na plaży w Mikoszewie

Plaża w Mikoszewie to kilka wejść o numerach od 87 do 90. Warto zwrócić uwagę, że numer 90 jest ostatnim wejściem na plażę na Mierzei Wiślanej i zdecydowanie najbardziej popularnym, jeśli chodzi o Mikoszewo. Traficie do niego skręcając z głównej trasy 501 w ulicę Bursztynową. Droga w większość wiedzie przez las, a jej ostatni odcinek można pokonać już tylko pieszo czy rowerem. Przed samym wejściem na plażę zobaczycie po lewej stronie fragment Jeziora Mikoszewskiego. Gdy już ujrzycie długo wyczekiwane morze, po lewej stronie będzie wydma szara i rezerwat Mewia Łacha. Dojście do ujścia Wisły zajmie Wam kilka minut spacerem. Alternatywnie można „zdobyć” ujście Wisły, idąc jej brzegiem od przystani rybackiej w Mikoszewie.

Będąc na plaży w Mikoszewie, uświadomisz sobie, że jesteś w miejscu, które jest wyjątkowe i zupełnie inne od plaż, które wcześniej widziałeś. Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu fotograficznego, aby uwiecznić na zdjęciach te cuda natury i pokazać je rodzinie oraz znajomym.

Jeśli chcecie wybrać się na plażę samochodem, zalecamy skorzystać z parkingu leśnego przy wejściu numer 88. Dostać się można do niego jadąc tą samą drogą, co do wejścia 90. W sezonie pomiędzy zejściami na plażę numer 87 i 88 jest strzeżone kąpielisko o długości 100 metrów. W odległości 400 m są urządzenia sanitarne. Kąpielisko znajduje się w miejscu o dobrym nasłonecznieniu. Plaża jest bardzo szeroka, co jest ważną kwestią dla osób ceniących sobie spokój i ciszę.

Mikoszewska plaża jest szalenie popularnym punktem na bursztynowej mapie Mierzei Wiślanej, cenionym przez amatorów zbierania tego surowca. To tu, zwłaszcza po sztormie, spotkacie mnóstwo osób szukających tzw. złota Bałtyku. Z kolei wieczorami dostrzeżcie na plaży charakterystyczne światło ultrafioletowe, czyli specjalne latarki, które skutecznie pomagają w znalezieniu bursztynu.

Sprawdź kąpielisko w Mikoszewie na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Polecamy:
Co warto zobaczyć w Mikoszewie
Odkryj atrakcje w Mikoszewie

Zobacz plażę w Mikoszewie

Udostępnij tę stronę: