Plaża

Piękne krajobrazy i świetny mikroklimat

Plaża w Stegnie jest równie popularna i zatłoczona w sezonie letnim jak w pobliskim Jantarze. Położenie Stegny przy drodze 502 (jadąc od Nowego Dworu Gdańskiego) zachęca, by to właśnie tu spędzić swój czas. Plaże są piaszczyste i bardzo szerokie, a wydmy porośnięte borami sosnowymi. Funkcjonuje tu ponadto przystań rybacka. Do głównego wejścia numer 68, tak dobrze znanego wszystkim fanom tej miejscowości, prowadzi ulica Morska. Tu są zlokalizowane parkingi oraz niezbędna infrastruktura. Wiele restauracji pracuje przez cały rok, co skutecznie przyciąga turystów przyjeżdżających do Stegny, np. w czasie weekendu. W sezonie zimowym plaża przy wejściu 68 jest popularnym miejscem, w którym odbywa się morsowanie - ludzie kąpią się w zimnym morzu. Trwa to od jesieni do wiosny i najczęściej ma charakter grupowy.

Pobyt na stegieńskiej plaży spowoduje, że zaznasz spokoju i ukojenia, rozkoszując się niecodziennymi widokami. Koniecznie wybierz się na dłuższy spacer, idąc brzegiem morza. A po aktywnym spędzeniu wolnego czasu, odwiedź jedną z pobliskich restauracji. 

Wybierając się na plażę do wejścia numer 68 samochodem - jadąc drogą 501 - należy zjechać przy kościele w ulicę Morską. Tu już kilka chwil dzieli cię od pobytu na cudownej plaży. Zostaw samochód na parkingu i ciesz się pobytem. Nie zapomnij po drodze zrobić pamiątkowej fotografii przy pomniku wieloryba. Skorzystaj z bogatej oferty w restauracjach zlokalizowanych przy plaży i koniecznie wybierz się na spacer po Bulwarze Radiowej Jedynki.

Jeśli cenisz sobie spokój, warto skorzystać z pobliskich wejść na plażę. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego, kiedy mamy do czynienia z natłokiem turystów. Dojdziecie do nich, idąc przez las i słysząc przez cały czas szum morza.

Sprawdź kąpielisko w Stegnie na stronie  Głównego Inspektoratu Sanitarnego:
Stegna I
Stegna II

Polecamy:
Co warto zobaczyć w Stegnie
Odkryj atrakcje w Stegnie

 

Zobacz ostatni dzień wakacji w Stegnie

Udostępnij tę stronę: