Plaża

Raj dla wczasowiczów

Sztutowska plaża jest czysta i szeroka, a nadmorski las ma przewagę drzewostanu sosnowego. To prawdziwy magnes na wczasowiczów szukających spokoju i korzystnych warunków bioklimatycznych. Główne wejście na plażę o numerze 60 jest bardzo popularne wśród turystów. Nierzadko jest zatłoczone, ale nie aż do tego stopnia co w Jantarze czy Stegnie. Funkcjonuje tu rozbudowana infrastruktura noclegowo-gastronomiczna, strzeżone kąpielisko, a w sezonie letnim na plaży są również bary i wypożyczalnie sprzętu wodnego. 

Plaża jest szeroka i piaszczysta, a warunki bioklimatyczne są idealne! Nie ma tu przystani rybackiej, tak jak w innych miejscowościach na Mierzei Wiślanej. Dla dla wielu osób jest to wymarzone miejsce na odpoczynek.

Gdy jedziecie samochodem trasą 501 i skręcicie w ulicą Morską, to po około 3 km znajdziecie się przy plaży. Tu można zostawić pojazd na parkingu. Po drodze na plażę będą restauracje, bary, letnie stoiska z pamiątkami, budki z lodami i wiele innych. W Sztutowie można korzystać także z meleksów, które w ciągu dnia są cały czas dostępne i zawiozą nas w różne zakątki tej miejscowości. To bardzo wygodna forma podróżowania, zwłaszcza po całym dniu spędzonym w upalnym słońcu na wodą.

Jeśli plaża przy głównym wejściu będzie zapełniona wczasowiczami, polecamy przespacerować się lasem do sąsiednich zejść, gdzie na plażę prowadzą drewniane schody. Tworzą one kameralną atmosferę i wyjątkowy charakter tego miejsca. Każdy, kto lubi robić zdjęcia, na pewno sięgnie po aparat albo telefon, by uwiecznić to miejsce i tę chwilę na pamiątkowej fotografii. 

Sprawdź kąpielisko w Sztutowie na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Polecamy:
Co warto zobaczyć w Sztutowie
Odkryj atrakcje w Sztutowie

Zobacz plażę w Sztutowie

Udostępnij tę stronę: