11. Ptasi Piknik
W dniach 2-3 października 2021 r. odbędzie się 11. Ptasi Piknik, którego głównym celem jest obserwacja jesiennej migracji ptaków. Wydarzenie organizowane jest dla miłośników ptaków, przyrody, lasu i aktywnego spędzania czasu na łonie natury.

Mierzeja Wiślana jest wąskim pasem lądu położonym na południowym brzegu Bałtyku, który oddziela Zalew Wiślany od Zatoki Gdańskiej. Tu przebiega jeden z najważniejszych szlaków migracyjnych ptaków w Europie. Dowiedz się więcej

Data wydarzenia nie jest przypadkowa, bo właśnie w tych dniach odbędą się Europejskie Dni Ptaków. Dwudniowa impreza obchodzona jest w 40 krajach Europy i Azji Środkowej. Głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków.

Organizatorzy zapraszają od godziny 9.00 do 16.00 (w sobotę i niedzielę) do wspólnego obserwowania migrujących ptaków „nad naszymi głowami”. Piknik odbędzie się przy dawnej leśniczówce Krynica Morska, w połowie drogi pomiędzy Krynicą Morską a Piaskami. Pod okiem ornitologów i leśników będzie można policzyć przelatujące ptaki.

 

W programie Ptasiego Pikniku organizatorzy przewidują:
- warsztaty i naukę rozpoznawania gatunków,
- odłowy i obrączkowanie ptaków,
- opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej,
- spotkania z artystami zafascynowanymi przyrodą,
- konkursy z nagrodami,
- ognisko,
- ptasie kino,
- warsztaty pirograficzne,
- budowanie skrzynek lęgowych,
- spokój i dziką przyrodę i mamy nadzieję, ładną pogodę.

Piknik jest imprezą bezpłatną i otwartą dla każdego.

Wydarzenie na Facebooku