Plaża

Szerokie plaże i cudowne widoki

Plaża w Jantarze jest szeroka, piękna i niesamowicie popularna wśród turystów, którzy spędzają na niej czas praktycznie przez cały rok. W sezonie letnim Jantar przeżywa prawdziwe oblężenie. Wynika to między innymi z tego, iż jest położony blisko Stegny, zatem turyści jadący nad morze mają tu względnie blisko. Na plażę prowadzi ulica Morska. Po drodze są restauracje, sklepy, letnie stoiska i bary. Na końcu znajduje się wejście na plażę numer 80 oraz przystań rybacka - to są centralne punkty tego miejsca. Przy plaży jest rozwinięta infrastruktura noclegowo-gastronomiczna. W Jantarze funkcjonuje kąpielisko morskie strzeżone przy zejściu numer 79 na wysokości Ośrodka Wczasowego „Jantar” w kierunku wschodnim w stronę miejscowości Stegna, o wymiarach 200 m x 50 m.

Będąc w Jantarze, poczujesz wolność, wygodę i przestrzeń. Zrozumiesz, że tak szeroka plaża stwarza komfort, którego pozbawionych jest wiele innych miejsc. Stojące na plaży łodzie i kutry rybackie potęgują radość pobytu w tym cudownym miejscu. 

Wybierając się na plażę samochodem, należy skręcić w ulicę Morską przy kościele. Samochód można zostawić na parkingu zlokalizowanym wzdłuż tej drogi. W sezonie letnim można skorzystać z Żuławskiej Kolej Dojazdowej. Za kościołem jest stacja o nazwie Jantar Port. Idąc pieszo w kilkanaście minut znajdziecie się na plaży. Latem turyści korzystają również z meleksów, które niczym taksówki krążą po okolicy. To bardzo wygodna forma transportu. 

Jantarowa plaża cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród wczasowiczów i należy do czołówki najbardziej obleganych miejsc na Mierzei Wiślanej. Tu oraz w sąsiednim Mikoszewie ludzie zajmujący się zbieraniem bursztynu spędzają wiele czasu, szczególnie po sztormie. Każdy z nich ma nadzieję, że w końcu znajdzie dużą i drogocenną bryłkę tego surowca. 

Warto też zwrócić uwagę na inne wejścia na plażę. Między innymi polecamy to o numerze 82. Na końcu ulicy Bursztynowej jest las, a w nim stare, drewniane schody oraz ścieżka prowadząca do morza. Gdy ją pokonamy, w nagrodę czekać będzie na nas plaża. Polecamy!

Sprawdź kąpielisko w Jantarze na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Polecamy:
Co warto zobaczyć w Jantarze
Odkryj atrakcje w Jantarze

 

Zobacz plażę w Jantarze

Udostępnij tę stronę: