Plaża

Niezapomniane chwile

Plaża w Piaskach kojarzy nam się przede wszystkim ze spokojem i brakiem tłumów. Wynika to między innymi z tego, że jest to już koniec polskiej części mierzei i nie każdy ma ochotę jechać aż tak daleko. Nie ma tu też rozbudowanej infrastruktury gastronomicznej, przeróżnych stoisk czy licznych sklepów. W porównaniu z Krynica Morską, która jest położona zaledwie około 10 kilometrów od Piasków, to dwa różne światy. Tu jesteśmy tylko my, morze i plaża. Nawet w sezonie, gdy także i do Piasków przyjeżdżają turyści, nie jest ich tak dużo jak w innych nadmorskich kurortach. 

Plaże są wąskie i piaszczyste. Prześliczne wydmy porośnięte roślinnością nadmorską nadają wyjątkowego uroku temu miejscu. Co ciekawe, na odcinku 5 km brzegu morskiego (licząc od granicy Państwa) występuje mikołajek nadmorski. Jest to jedna z największych jego polskich populacji. 

Piaski mają swoich wiernych wielbicieli. Plaże są unikalne, a nadmorska roślinność z mikołajkiem morskim wyjątkowa. Gdy odwiedzisz to miejsce po raz pierwszy, będziesz chciał tu zawsze wracać!

Mierzeja Wiślana w Piaskach jest dość wąska, co oznacza, że na plażę jest zawsze blisko. Nawet jeśli zatrzymamy pojazd gdzieś przy drodze i pójdziemy nad morze przez las, to będzie to tylko kilka minut spacerem. Głównym punktem w Piaskach jest wejście na plażę numer 6 i przystań rybacka. W okolicy jest parking, co jest bardzo wygodne, jeśli podróżujemy autem. To tu można obserwować cudowne zachody słońce, które są idealnie na wprost nas. Od tego miejsca możemy wybrać się na spacer w kierunku granicy z Federacją Rosyjską, mijając po drodze kolejne wejścia aż do numeru 1. Do granicy prowadzi również trasa rowerowa R10 przez las. 

Polecamy:
Co warto zobaczyć w Piaskach
Odkryj atrakcje w Piaskach

Plaża w Piaskach (widok z wejścia numer 6)

Udostępnij tę stronę: