Będą rejsy na trasie Krynica Morska - Elbląg
6
Źródło: Radio Gdańsk
Jak informuje Radio Gdańsk, turystyczne rejsy z Krynicy Morskiej do Elbląga powracają na mapę atrakcji, a w tym sezonie zostaną uruchomione przez Żeglugę Gdańską.

Plaża w Krynicy Morskiej, marzec 2024

Decyzja ta oznacza powrót do tradycji sprzed lat, jak tłumaczy kapitan Jerzy Latała, prezes ŻG. - Ta linia była niegdyś bardzo popularna, a później zaniechana. Reaktywujemy ją i połączenie będzie w sezonie dzień w dzień, w niedzielę i święta też, rano wyjście, a powrót wieczorem - informuje.

Podróż 200-osobową jednostką w jedną stronę ma trwać niecałe dwie godziny, a bilet w obie strony będzie kosztować kilkadziesiąt złotych. Planowany termin uruchomienia połączenia to wakacje.

Plaża w Krynicy Morskiej, marzec 2024

W międzyczasie, na przekop Mierzei Wiślanej, podobnie jak w poprzednim roku, kursować będzie statek Żeglugi z Gdyni. Cena biletu wynosić będzie 200 złotych (w stosunku do poprzedniego roku, gdy kosztował 250 złotych). W ubiegłorocznym pilotażowym sezonie z 30-milowych weekendowych rejsów na trasie Gdynia-Mierzeja Wiślana skorzystało ponad tysiąc osób, przy czym co trzeci pasażer podróżował z rowerem.

@hellomierzeja

Kapitan Latała zapowiada, że Żegluga Gdańska jest gotowa dopłacić, aby zachęcić więcej turystów. - Na początku, przynajmniej do lipca, wprowadzimy promocję. Chcemy, żeby te rejsy były bardziej dostępne - wskazuje.

Źródło: Radio Gdańsk