Żuławska Kolej Dojazdowa. Wiosna 2024
Z przyjemnością informujemy, że przewozy pasażerskie Żuławską Koleją Dojazdową rozpoczynają się w majówkę 2024 roku.

 

Pierwszy pociąg wyruszy ze stacji w Stegnie Gdańskiej w środę 1 maja 2024 o godzinie 8.25. Pociągi będą kursowały według wiosennego rozkładu jazdy na trasie Sztutowo – Stegna – Jantar – Mikoszewo – Prawy Brzeg Wisły. Obsługa będzie dostępna w długi weekend majowy, wszystkie weekendy maja oraz codziennie od 1 do 21 czerwca 2024 roku. Od 22 czerwca do 1 września 2024 roku pociągi będą kursować według letniego rozkładu.

 

Cennik biletów

  • Bilet jednorazowy normalny (w jedną stronę): od 17 zł do 22 zł, w zależności od długości trasy
  • Bilet na przewóz roweru: 14 zł
  • Bilet na przewóz psa: 6 zł
  • Bilet sieciowy całodzienny (na całą trasę, ważny cały dzień): 90 zł
  • Bilet sieciowy weekendowy (na całą trasę, ważny cały weekend): 120 zł

Honorowane są wszystkie ulgi ustawowe, w tym 33% dla nauczycieli, 37% dla rodziców posiadających Kartę Dużej Rodziny oraz inne.

 

Dodatkowe usługi

W pociągach znajduje się charakterystyczny czerwony wagon tzw. letniak, który pełni funkcję bufetu kolejowego. Oferuje szeroki wybór przekąsek i napojów, w tym lody, zapiekanki, kawę, herbatę, piwo z lokalnego browaru oraz różnorodne gadżety kolejowe.

Zapraszamy do zakupu biletów za pośrednictwem obsługi pociągu, aplikacji moBILET, portalu e-podróżnik.pl oraz na stronie www.kolejzulawska.pl, gdzie bilety będą dostępne od 25 kwietnia 2024 roku.

W planach jest również uruchomienie pociągów na trasie Nowy Dwór Gdański – Stegna Gdańska, o czym poinformujemy w odrębnym komunikacie.


Do zobaczenia na pokładzie Żuławskiej Kolei Dojazdowej!