Nowe połączenie: z Gdyni na przekop
Żegluga Gdańska wprowadziła do swojej oferty nowe połączenie - z Gdyni na przekop Mierzei Wiślanej. Wstępnie pierwszy rejs planowano w trakcie długiego weekendu majowego. Finalnie jednak katamaran wystartuje 27 maja. Pomysł zapowiada się bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza dla fanów turystyki rowerowej i rejsów w formule Boat&Bike. W cenie biletu można zabrać rower i przez dwie godziny zwiedzać okolicę.

Katamaran Agat. Źródło: www.zegluga.pl

Trasę będzie obsługiwał katamaran Agat zabierający na pokład 450 osób, a rejs rozpocznie się z Nabrzeża Pomorskiego przy al. Jana Pawła II 2 w Gdyni, w pobliżu kas Żeglugi Gdańskiej. Po przepłynięciu 30 mil morskich będzie można zejść z pokładu i zwiedzać Mierzeję Wiślaną wraz ze słynnym przekopem.

 

Rejs z Gdyni na Mierzeję Wiślaną

Katamaran kursować będzie wyłącznie w soboty, a w pierwszy rejs wypłynie 27 maja o godzinie 9.00, by o 12.00 dotrzeć do celu. Pasażerowie po zejściu z pokładu będą mieli dwie godziny na zwiedzanie Mierzei Wiślanej – o 14.00 rozpocznie się rejs powrotny. Dlatego doskonałą metodą na obejrzenie okolicy jest rower.

Ostatni rejs zaplanowany jest 26 sierpnia. Katamaran będzie wypływał z Gdyni, a nie z Gdańska, ponieważ z portu gdańskiego wyjście na wody morskie zajmuje 45 minut, a z Gdyni tylko 5.

 

Weź rower i zwiedzaj

Rower to najlepsza forma zwiedzania Mierzei Wiślanej. Zapewnia dużą niezależność, pozwala delektować się przyrodą i widokami oraz pozytywnie wpływa na zdrowie. Z jego pomocą można odwiedzić kilka miejscowości, port w Kątach Rybackich, Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej w Przebrnie, spędzić przepiękne chwile na plaży i wiele innych. Wzdłuż Mierzei poprowadzona jest ścieżka rowerowa R10.

Rejs z Gdyni na Mierzeję Wiślaną potrwa 3 godziny

Kanał żeglugowy

Niewątpliwą atrakcją jest kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej – przedsięwzięcie budzące podziw, jak i kontrowersje. Inwestycja warta 2 mld złotych ma ułatwić dostęp do elbląskiego portu i jest ukierunkowana na rozwój regionu. Już teraz z kanału korzystają żeglarze pragnący czerpać radość z pływania na dwóch akwenach – Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym.

 

Cennik

Organizator rejsów (Żegluga Gdańska) sprzedaje bilety tylko w obie strony. Bilet normalny kosztuje 250 zł, a ulgowy 200 zł.  W cenie jest zagwarantowane miejsce na pokładzie oraz przewóz jednego roweru na jedną osobę.

 

Bilety na rejs można kupić w kasie w Gdyni
  • al. Jana Pawła II 2, "Skwer Kościuszki"
  • godz. otwarcia: 9.00-16.30 (przerwa 13.30-14.30)
  • tel. 58 620 26 42