Rejsy z Gdyni na przekop. Będzie taniej!
4
Źródło: Radio Gdańsk oraz mat. Hello Mierzeja
W ubiegłorocznym pilotażowym sezonie z 30-milowych weekendowych rejsów na trasie Gdynia - przekop Mierzei Wiślanej skorzystało ponad tysiąc osób, z czego co trzeci pasażer podróżował z rowerem.

Katamaran Agat. Źródło: www.zegluga.pl

 

W zeszłym roku Żegluga Gdańska wzbogaciła swoją ofertę o nowe połączenie - z Gdyni na przekop Mierzei Wiślanej. Ta inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród miłośników turystyki rowerowej oraz rejsów w formule Boat&Bike. Oferując możliwość zabrania roweru w cenie biletu i dwugodzinne zwiedzanie okolicy, Żegluga Gdańska przyciągnęła uwagę wielu pasażerów.

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną

 

Zgodnie z informacją udostępnioną przez Radio Gdańsk, w tym roku statek Żeglugi będzie nadal kursował na przekopie Mierzei Wiślanej, podobnie jak w poprzednim sezonie. Jednakże cena biletu została obniżona z 250 zł do 200 zł. W ubiegłorocznym pilotażowym sezonie z 30-milowych weekendowych rejsów na trasie Gdynia-Mierzeja Wiślana skorzystało ponad tysiąc osób, z czego co trzeci pasażer podróżował z rowerem.

 

@hellomierzeja

Prezes Żeglugi Gdańskiej, Kapitan Jerzy Latała, zapowiada, że firma jest gotowa dopłacić, aby zachęcić większą liczbę turystów. - Na początku, przynajmniej do lipca, wprowadzimy promocję. Chcemy, żeby te rejsy były bardziej dostępne - wskazuje.

Źródło: Radio Gdańsk oraz mat. Hello Mierzeja