Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2021
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku to coroczne wydarzenie, będące jedną z inicjatyw miejskich odbywających się w ramach akcji „Odpalamy Święta w Gdańsku”.

Tegoroczne wydarzenie – jak zawsze – zachęca do magicznego spędzenia czasu, urzekając starszych i młodszych. W samym centrum Gdańska rozbłysły miliony światełek, a odwiedzający mogą delektować się smakowitymi przysmakami. Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market 2020” i uplasował się na 3. miejscu!

W tym roku charakterystyczne domki zlokalizowane będą nie tylko na Targu Węglowym, ale również przy ulicy Tkackiej i Bogusławskiego oraz w tunelu z Targu Węglowego do Forum Gdańsk. Rozszerzenie strefy handlowej oznacza lepszą ekspozycję stoisk, które zapraszać będą do zakupu produktów lokalnych artystów i rzemieślników. To na tych trzech ulicach będzie można zakupić cudowne prezenty dla najbliższych. Dla smakoszy czekać będą regionalne artykułów i smakołyków powstających na bazie rodzinnych receptur. Nowe uliczki to także większy komfort zakupów i bezpieczeństwo zarówno dla zwiedzających i sprzedawców.

Więcej o wydarzeniu

 

Zobacz galerię zdjęć z tegorocznej edycji