Ferie 2024 nad Bałtykiem
5
(gt)
Z początkiem każdego roku ruszają ferie zimowe dla uczniów. W jakich dokładnie terminach? Dlaczego warto pomyśleć o odpoczynku nad Bałtykiem?

Zimowa plaża w Sztutowie


Ferie zimowe to doskonały czas na odpoczynek od nauki. Dni są coraz dłuższe, dla wielu dzieci to także czas nagrody za zakończony semestr, a i rodzice chcieliby pobyć całą rodziną razem. Gdzie pojechać? Warto wybrać się nad Bałtyk.

Zimowa wizyta nad morzem może mieć swoje unikalne uroki. Spokojniejsza atmosfera, morskie widoki w chłodniejszych warunkach oraz możliwość doświadczenia morza w innym kontekście niż latem. Dodatkowo, niektórzy cenią sobie nadmorską scenerię pokrytą śniegiem, co tworzy malownicze krajobrazy. Oczywiście, to zależy od osobistych preferencji, ale zima nad morzem może być ciekawym doświadczeniem.

@hellomierzeja

 

Zimowy wypoczynek nad morzem

Zima nad morzem oferuje różnorodne aktywności. Można spacerować po plaży, cieszyć się spokojem i widokiem morskich fal. Niezwykle popularne jest również morsowanie, czyli zanurzenie lub krótkotrwała kąpiel w zimnej wodzie. Choć może być ekstremalna, wielu ludzi ceni sobie to doświadczenie ze względu na świeże powietrze i orzeźwiające uczucie.

Ponadto, liczne nadmorskie miejscowości mają urokliwe kawiarnie i restauracje, gdzie można delektować się lokalnymi smakami. Warto również zwiedzić okoliczne atrakcje turystyczne i zabytki. Nad Bałtykiem nie brakuje tego typu miejsc.

Jak powszechnie wiadomo, zimą w morskim powietrzu jest więcej jodu, a silne wiatry gwarantują czyste powietrze.

Zima w Stegnie

 

Terminy ferii zimowych 2024

Ferie zimowe od lat nie są w jednym terminie. Celem jest rozładowanie ruchu w hotelach, w atrakcjach turystycznych czy w środkach transportu publicznego. Wolne dla uczniów przydzielane jest województwami.

Oto terminy w poszczególnych regionach:
•    15 - 28 stycznia: woj. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
•    22 stycznia – 4 lutego: woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie
•    29 stycznia – 11 lutego: woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
•    12 – 25 lutego: woj. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie