Innowacyjne projekty w gminie Sztutowo
Gmina Sztutowo, znana z urokliwych krajobrazów, nieustannie pracuje nad rozwojem i udoskonalaniem oferty dla mieszkańców i odwiedzających.

 


Innowacyjne projekty na horyzoncie

W odpowiedzi na potrzeby społeczności oraz turystów, Gmina Sztutowo zainicjowała dwa ambitne projekty koncepcyjne mające na celu uatrakcyjnienie terenów przyplażowych oraz obszarów nad Zalewem Wiślanym.

Ścieżka edukacyjna w Sztutowie: Ta malownicza trasa, przebiegająca od zejścia 59 do zejścia 62, zaprojektowana została z myślą o stworzeniu przestrzeni usługowych, rekreacyjnych oraz edukacyjnych. Znajdą się tu m.in. taras widokowo-usługowy oraz pasaż edukacyjno-rekreacyjny w otaczającym lesie, co sprawi, że wizyta na plaży stanie się nie tylko odpoczynkiem, ale i okazją do zdobycia nowej wiedzy.

Zagospodarowanie pasa technicznego w Kątach Rybackich: Projekt ten obejmuje odcinek od dużego portu do małego portu i zakłada budowę ścieżki edukacyjnej na koronie wału, ścieżki rowerowej wzdłuż drogi technicznej oraz kompleksu wiat wypoczynkowych. To wszystko po to, by mieszkańcy i turyści mogli cieszyć się pięknem i spokojem tej unikatowej lokalizacji.

 

Realizacja inwestycji

Podstawą do realizacji tych innowacyjnych inwestycji jest finalizacja procedur związanych z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Samorząd intensywnie pracuje nad pozyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz źródeł finansowania. Ambicją gminy jest zakończenie obu projektów do roku 2028.

 

Zapraszamy do śledzenia postępów w realizacji tych projektów!

Źródło: Gmina Sztutowo

 

ZOBACZ GALERIĘ