Jak długi weekend, to nad morzem!
Pierwszy długi weekend w tym roku już za nami, ale rok 2024 oferuje 7 innych atrakcyjnych terminów. Gdzie spędzić dodatkowe wolne dni? Polecamy polskie morze. Jest co zwiedzać zarówno pod względem przyrodniczym, historycznym, rekreacyjno-sportowym, jak i gastronomicznym.

Lato, Krynica Morska

 

Polacy doszli do perfekcji w wykorzystywaniu długich weekendów. Dużo pracujemy jako naród i lubimy się nagradzać krótszymi okresami wypoczynku, jakie daje każdego roku kalendarz. Zresztą w długie weekendy trudniej się pracuje – nie każda firma działa, brakuje decyzyjnych pracowników, a za oknem często pogoda kusi swym pięknem. Trudno się wtedy skoncentrować na pracy i lepiej skorzystać z odpoczynku. Pozostaje tylko pytanie: gdzie się wybrać? Odpowiedź brzmi: nad Bałtyk.

 

Bałtyk? Nie tylko latem. Spróbujcie wiosną

W miesiącach letnich bałtyckie plaże są oblegane, a nawet przeludnione. Ale w pozostałym okresie bez problemu znajdziemy miejsca noclegowe i to w niższych cenach. Dla osób pragnących odpoczywać nad morzem i z dala od tłumów doskonały termin to od 30 marca do 7 kwietnia. Wystarczy wykorzystać cztery dni urlopu - od 2 kwietnia do 5 kwietnia, aby cieszyć się 9-dniowym wypoczynkiem. Wiosna nad morzem jest z reguły ładniejsza od zimy, nie ma tłumów na plaży, a dzień jest już zdecydowanie dłuższy.

Druga taka okazja to majówka. Święto Pracy 1 maja i Święto Konstytucji 3 maja plus jeden dzień urlopu (2 maja) pozwolą odpoczywać przez pięć dni, a biorąc pod uwagę jeszcze 29 i 30 kwietnia, mamy aż 9 dni wolnego. W tym okresie będzie już na pewno zielono i ciepło. Wycieczki rowerowe będą przyjemnością.

Wiosna, Kąty Rybackie

 

Wczesne lato nad morzem

Boże Ciało przypada w tym roku 30 maja (czwartek), który z sąsiadującym piątkiem daje czterodniowy urlop. To w sam raz dla osób, które nie są fanami długiego pobytu nad Bałtykiem. Z reguły jest wtedy jeszcze dość chłodno, ale dla osób, które chcą odwiedzić na chwilę tereny nadmorskie, może to być doskonały pomysł.

Początek czerwca, Piaski

 

W środku upałów

Podobnie ma się sprawa ze środkiem lata. Owszem, w sierpniu mnóstwo osób przebywa na plażach, w hotelach i restauracjach, ale przy odpowiednim planowaniu nie powinno zabraknąć miejsca. Osoby planujące pobyt w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i poprzedzające je dni (12-14 sierpnia), mogą nawet łatwiej znaleźć zakwaterowanie, niż te poszukujące noclegów na dłuższy okres. Środek sezonu to także szansa na skorzystanie z atrakcji dostępnych nad Bałtykiem tylko o tej porze roku.

Lato, Piaski

 

Listopad może być piękny

Listopad, zwany najbrzydszym miesiącem roku, może być bardzo ciekawy właśnie nad Bałtykiem. Okolice Dnia Wszystkich Świętych (1 listopada, piątek) i Święta Niepodległości (11 listopada, poniedziałek) są doskonałą okazją do wypoczynku dla osób nielubiących upałów, ale poszukujących powietrza bogatego w jod. Co prawda dzień jest krótki, a pogoda bywa kapryśna, ale dla osób ceniących spokój to doskonały okres.

Jesień na Mierzei Wiślanej

 

Choinka nad Bałtykiem

W 2024 roku pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia wypadają w środę (25 grudnia) i czwartek (26 grudnia). Mając wolne dni 23, 24 i 27 grudnia możemy zbudować 9-dniowy urlop (21-29 grudnia). Dodając do wolnego czas do 1 stycznia 2025 mamy aż 11 dni wolnego. Po całym roku pracy to doskonały moment na relaks.

Zima, Jantar

Jak widać, niezależnie od pory roku, nad polskim morzem czeka na nas niepowtarzalna atmosfera i wiele atrakcji.

 

@hellomierzeja