Poznali się w aplikacji, a spotkali na plaży w Jantarze
Plaże Mierzei Wiślanej są unikalne i uwielbiane przez turystów. Z pewnością mogłyby stanowić wyjątkową scenerię do wielu filmów o różnej tematyce. Mały zaczątek kinowych dzieł już powstał... w Jantarze! 

Na plaży w Jantarze nagrano 10-minutowy film w reżyserii Nataszy Parzymies. Fot. Hello Mierzeja

 

Bohaterowie filmu poznali się w specjalnej aplikacji, w której wybierani są losowo i rozmawiają godzinami o wszystkim co tylko możliwe. Problemy, zainteresowania, marzenia... Dzięki temu ich znajomość z każdą minutą rozwija się coraz bardziej. Ale czy taka przyjaźń przetrwa w rzeczywistości, gdy w końcu zobaczą się na żywo? Historię poznamy słuchając audiobooka Random, a jej zakończenie można zobaczyć w finałowym odcinku nagranym w Jantarze. Opublikowano go w serwisie Youtube na kanale Nataszy Parzymies, autorki projektu.

W 10-minutowym filmie można podziwiać walory jantarowej plaży. Widać doskonale morze, a kapitalnym tłem do ujęć były łodzie rybackie, na których widnieje charakterystyczne oznaczenie JAN. W projekcie wystąpili: Julia Wieniawa (Jantar91) i Maciej Musiałowski (Buka 12). Swój debiut filmowy zaliczył również pies Grim, mieszkaniec Stegny. 

Obejrzyj film