Moc atrakcji w Muzeum Bursztynu w Gdańsku
4
(cw)
Ta informacja to prawdziwa gratka dla fanów bursztynu. W Muzeum Bursztynu w Gdańsku zakończono przeprowadzanie prac technicznych, które trwały od 8 do 18 listopada br.
  • Zamontowano nowy ekran multimedialny oraz udostępniono wiele atrakcji, m.in. interaktywne lustra oraz łącznie 19 ekranów multimedialnych.
  • Przygotowano nową wystawę czasową, a w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego w sklepie muzeum produkty i wydawnictwa będzie można zakupić w specjalnych cenach. 

Muzeum Bursztynu w Gdańsku jest niezwykle popularne. Warto wspomnieć, że w okresie od 24 lipca do 3 listopada 2021 odwiedziło je ponad 75 tys. osób. Pandemia negatywnie wpłynęła na funkcjonowanie obiektu, w którym wyłączone były wszystkie multimedia. Jednak od 19 listopada br. zostały udostępnione dla zwiedzających. 

Od 19 listopada w naszym oddziale dostępne są nowe instalacje multimedialne, które przygotowywaliśmy od dwóch lat z myślą o najmłodszych i dorosłych, wyłączone do tej pory z użytku ze względu na pandemię – wyjaśnia Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska. – Są to kąciki edukacyjne, wirtualna przymierzalnia bursztynu, kilkanaście interaktywnych filmów animowanych, wirtualne mapy oraz ściana multimedialna. Nowe tajemnice bursztynu będzie można odkrywać także dłużej. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego Muzeum Bursztynu będzie otwarte w weekendy do godziny 19.00. 

Udostępnienie multimediów w okresie zimowym, gdy napływ turystów spoza Gdańska maleje, to planowe działanie z obawy przed efektem pandemii, podyktowane troską o zdrowie zwiedzających dodaje Waldemar Ossowski. – Większość z rozwiązań będzie wymagała dezynfekcji manualnej prowadzonej przez naszą obsługę, ale każdy ze zwiedzających bez obaw będzie mógł na siebie założyć wybrane eksponaty z sal wystawowych, odkryć bursztyn bałtycki na poziomie cząsteczki atomu, bądź przenieść się dotykiem palca do świata sprzed dziesiątek milionów lat. Ponad 20 nowych atrakcji będzie można poznać niemalże codziennie w mediach społecznościowych Muzeum Bursztynu.

Trzeba dodać, że największy ekran ma powierzchnię 21 m kw. Zobaczymy na nim pokazy mody bursztynowej, która została zaprezentowana w trakcie Międzynarodowych Targach Bursztynu i Biżuterii „Amberif”. Ponadto na poziomie „0” udostępniono wystawę czasową „Trendbook 2021”, a sklep Muzeum Bursztynu oferuje 100 produktów w promocyjnych cenach. Bursztyn będzie można poznać również poprzez wydarzenia, które odbędą się w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Będą to konkursy, pokazy ognia i bursztynu, weekendowe pokazy szlifowania bursztynu oraz oprowadzania kuratorskie.

 

Bożonarodzeniowy harmonogram otwarcia Muzeum Bursztynu:

19 listopada – 23 grudnia 2021 (piątek – czwartek)

  • Poniedziałek: 10.00-16.00*
  • Wtorek: nieczynne (dzień gospodarczy)
  • Środa: 10.00-16.00* (wolny wstęp)
  • Czwartek: 10.00-16.00*
  • Piątek: 10.00-19.00*
  • Sobota: 10.00-19.00*
  • Niedziela: 10.00-19.00*

24-25 grudnia 2021 – nieczynne

Ceny biletów: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy, 45 zł rodzinny (do 8 osób)

Nieodpłatnie: posiadacze Karty Mieszkańca (1 raz w roku), Darczyńcy Muzeum Gdańska, inne osoby uprawnione

* Zakup biletów i wstęp na sale wystawowe jest możliwy na 60 minut przed zamknięciem Muzeum

 

Zobacz także:

 

Czytaj o Stegnie:

ul. Gdańska 64, 82-103 Stegna
Dodaj do planowanej podróży
37